- Błędne określenie wnioskodawcy.
Ważne jest także podanie wszystkich imion i nazwisk używanych przez wnioskodawcę w dokumentach urzędowych. Szczególnie dotyczy to konieczności podania obu nazwisk, jeżeli nosisz nazwisko dwuczłonowe, nawet jeżeli na co dzień posługujesz się jednym.
- Błędne wskazanie osiedla.
Dlaczego jest to ważne?
Mylne wskazanie osiedla może skutkować przeszacowaniem kosztorysu projektu. Pamiętajmy, że kwota środków budżetowych przeznaczonych na budżet obywatelski, podzielona jest na pule osiedlowe wyliczane proporcjonalnie ze względu na liczbę mieszkańców i powierzchnię danego osiedla.
- Wnioskowanie o realizację zadania, które nie mieści się w zadaniach własnych miasta.
Obszerniej temat zadań własnych poruszymy w kolejnym artykule.
- Do wniosku nie dołączono listy poparcia lub dołączono nieprawidłową.
- Wskazanie w projekcie lokalizacji realizacji zadania na terenie nie będącym własnością miasta, a projekt dotyczy inwestycji.
W ramach budżetu obywatelskiego mogą być realizowane zadania na terenie, na którym zgodnie z obowiązującym prawem miasto może wydatkować środki.
- W kosztorysie projektu nie przewidziano wszystkich niezbędnych kosztów realizacji zadania.
Jest to o tyle ważne, że korekta kosztorysu na etapie weryfikacji merytorycznej może spowodować przekroczenie puli osiedlowej, a co za tym idzie brak możliwości realizacji zadania we wnioskowanym zakresie.