Opis projektu
1. Organizacja ogólnodostępnych, bezpłatnych zająć z piłki nożnej dla mieszkańców miasta na obiektach sportowych na terenie osiedla Biegonice. Zajęcia piłkarskie zachęcą dzieci i młodzież do aktywnego spędzania czasu oraz dadzą alternatywę do wirtualnego świata.
Projekt obejmuję zajęcia trzy razy w tygodniu przez 40 tygodni ( w m-cach od stycznia do grudnia), dla każdej z trzech grup wiekowych w przedziale wiekowym 5-7 lat, 14-15 lat, 16-17 lat. Grupy po 14-16 osób (10 miesięcy x 60 godzin łącznie 600 godzin). Zainteresowanie sportem pozwoli wyeliminować patologiczne zachowania i pozwoli na wychowanie dzieci w duchu sportowej rywalizacji. Pomoże w integracji społecznej poprzez budowę relacji międzyludzkich.
2. Projekt związany jest z bezpieczeństwem wszystkich mieszkańców Nowego Sącza.
W ramach projektu zamontowane zostaną na już istniejących przejściach:
- nowoczesne słupy oświetleniowe, na których zostaną umieszczone lampy LED oświetlające „zebrę”,
- nowoczesne znaki drogowe,
- lampy ostrzegawcze LED,
- nawierzchnia antypoślizgowa (czerwono-biała).
System będzie zintegrowany z miejskim oświetleniem ulicznym oraz będzie posiadał włącznik zmierzchowy i czujnik ruchu, który włączy system ostrzegawczy, gdy pieszy pojawi się w okolicy przejścia.
3. Organizacja wydarzenia integracyjnego dla mieszkańców w formie festynu integracyjnego dla około 300 osób, planowana realizacja festynu to III kwartał roku. W ramach festynu planowane są takie wydatki jak, na przykład: catering/poczęstunek dla uczestników, w tym m.in.: organizacja i obsługa grilla i słodkiego poczęstunku, produkty spożywcze, grillowe, napoje, produkty piekarskie, ciastkarskie, słodycze, lody, wata cukrowa lub popcorn. gry, konkursy i zabawy integracyjne prowadzone przez animatorów, dmuchane atrakcje dla dzieci, teatrzyk, upominki i nagrody dla uczestników, zapewnienie sprzętu nagłaśniającego i oprawy muzycznej wydarzenia, scena, honorarium artysty, obsługa techniczna wydarzenia, opłata Zaiks, DJ/prowadzący, opieka medyczna, ubezpieczenie, itp.
Uzasadnienie potrzeby realizacji projektu oraz jego beneficjenci
1. Organizacja zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży wyrówna szansę w ich dostępie. Główną przeszkodą w nauce i realizacji pasji młodych jest cena. Wielu rodziców nie stać na ponoszenie całorocznych kosztów związanych z treningami ich dzieci. Projekt zakłada realizację darmowych treningów i szkoleń dla dzieci i młodzieży. 2. Budowa bezpiecznych przejść będzie miała wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Ze wskazanych lokalizacji korzystają mieszkańcy osiedla oraz pracownicy wielu pobliskich firm, dzieci udające się do świetlicy środowiskowej, szkoły podstawowej oraz dwóch przedszkoli, osoby udające się do Kościoła, na plac zabaw, siłownię oraz pobliski stadion sportowy.
4. Organizacja festynu pozowali zaktywizować zaangażowane grupy osiedlowe zaangażowane w realizację projektu.